Pieteikties jaunumiem
Meklēt ceļojumu:
Cena no:
Cena līdz:
Datums no:
Datums līdz:
CEĻOJUMI
Andora
Andora
Apvienotie Arābu Emirati
Apvienotie Arābu Emirati
Argentīna
Argentīna
Austrija
Austrija
Baltkrievija
Baltkrievija
Bosnija un Hercegovina
Bosnija un Hercegovina
Brazīlija
Brazīlija
Bulgārija
Bulgārija
Čehija
Čehija
Dominikana
Dominikana
Ēģipte
Ēģipte
Francija
Francija
Grieķija
Grieķija
Horvātija
Horvātija
Indija
Indija
Indonēzija
Indonēzija
Islande
Islande
Itālija
Itālija
Izraēla
Izraēla
Jordānija
Jordānija
Kambodža
Kambodža
Kenija
Kenija
Kipra
Kipra
Krievija
Krievija
Kuba
Kuba
Latvija
Latvija
Lielbritānija (Apvienotā Karaliste)
Lielbritānija (Apvienotā Karaliste)
Lietuva
Lietuva
Madagaskara
Madagaskara
Malaizija
Malaizija
Maldīvija
Maldīvija
Malta
Malta
Meksika
Meksika
Nīderlande
Nīderlande
Norvēģija
Norvēģija
Peru
Peru
Polija
Polija
Portugāle
Portugāle
Serbija un Melnkalne
Serbija un Melnkalne
Singapūra
Singapūra
Slovākija
Slovākija
Slovēnija
Slovēnija
Spānija
Spānija
Šrilanka
Šrilanka
Šveice
Šveice
Taizeme
Taizeme
Tanzānija
Tanzānija
Tunisija
Tunisija
Turcija
Turcija
Ungārija
Ungārija
Vācija
Vācija
Zambija
Zambija

Turismabirojs.lv
Tel. +371 22075351
e-mail: 
birojs@turismabirojs.lv

 

Izraēla Izraēla
Jordānija Jordānija
SVĒTĀS ZEMES: IZRAĒLA - JORDĀNIJA, AR ATPŪTU PIE NĀVES JŪRAS
Datums: 
no:  12.10.2013    lidz:  21.10.2013  
Cena no: 1170 EurPieteikties ceļojumam
Svētās zemes – divas māsas Izraēla un JordānijaTās ir valstis, kuras kaut reizi dzīvē jāapmeklē katram cilvēkam. Galu galā, ne jau bieži izdodas būt valstī, kurā vai ik stūrim ir saistība ar kādu Bībeles notikumu vai varoni…Neaptverama senatnes un mūsdienu līdzāspastāvēšana. Pieskarieties vēstures liecībām: pastaigājiet pa takām, kur pirms tūkstoš gadiem gājuši krustneši, pirms diviem tūkstošiem gadu staigājis Jēzus Kristus, pims trim tūkstošiem – Ķēniņs Dāvids, bet vēl tūkstoš gadu senāk – patriarhs Ābrams...
Izraēla - karu plosīta un ciešanu caurausta kristietības šūpuļa zeme ar svēto pilsētu Jeruzalemi centrā… pilsētu, kur reiz dzimis Kristus...
Jordānijā atrodas viena no Tuvo Austrumu reģiona pērlēm un dārgumiem – neaizmirstamā un noslēpumainā „pazudusī pilsēta” - Petra - tuksneša vidū starp kanjoniem paslēpusies, sārtajās smilšakmens klintīs izcirstā pilsēta…
Ceļojums pa Jordāniju un Izraēlu nav iedomājams bez Nāves jūras apmeklējuma - pasaules zemākā vieta - unikālā Nāves jūra ir ļoti bagāta ar dziedinošiem sāļiem un minerāliem, skaista ar savu akvamarīna nokrāsu un sāls garoziņu piekrastē, tās maģiskās dziedināšanas spējas pazina Aristotelis, ķēniņš Herods un Kleopatra... 

jerusalem300.jpgnavesjura.jpgpetra300.jpg

1.diena 
 
Tikšanās Rīgas lidostā plkst. 07:30.
Plkst. 09:30 - 12:45 lidojums Rīga - Telaviva. Transfērs uz viesnīcu Netānijā pie Vidusjūras, iekārtošanās viesnīcā un nakšņošana.

2.diena 
 
Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz Cēzareju, Haifu un Akru. Cēzareja - Hērods Lielais bija iecerējis šo pilsētu kā vienu no centriem, no kurienes 1.gs.p.m.ē. svēto zemi "grieķiskot". Vēlāk romiešu laikā Cēzareja kļuva par Palestīnas galvaspilsētu. Te redzēsiet Jūdu Romas pārvaldnieka rezidenci, romiešu teātri un Hēroda pili. Haifa - Izraēlas vadošā osta, pilsēta pie Vidusjūras ar skaistiem persiešu dārziem. Akra - krustnešu pilsēta ar iespaidīgu cietoksni Vidusjūras krastā. Nakts viesnīcā Netānijā.

3.diena 
 
Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz Nāves jūru un Masada cietoksni. Pārbrauciens uz  Nāves jūras  piekrasti, kas atrodas 400 metru zem jūras meņa, kur sagaida atta un peldes pasaulē sāļākajā ūdenī (260 310 promiles). Procentuāli augstais jūras ūdens sāļums iznīcinājis gandrīz visu jūras dzīvo radību, bet saglabājis ūdens dziedniecisās īpašības. Te ārstē dažādas ādas un locītavu saslimšanas. Relaksējoša pelde Nāves jūrā (neaizmirstiet līdzi paņemt peldkostīmu!). Kosmētikas fabrikas apmeklējums, kur kosmētikas ražošanai izmanto Nāves jūras minerālus. Brauciens cauri Jūdejas tuksnesim uz Masada cietoksni (iekļauts UNESCO Pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā), ko lika uzcelt  jūdu valdnieks Herods Lielais uz augstas klints netālu no Nāves jūras, un, kas skaitās simbols, kas apliecina jūdu pretošanos visuvarenajai Romai. Nakts viesnīcā Netānijā.

4.diena 

Brokastis viesnīcā.
Jēzus dzim pilta - Betlēme un Jēzus piedzimšanas baznīca. Svētā pilsēta - Jeruzaleme - pilsēta ar senu un dramatisku likteni, kas glabā liecības par pravieša Ābrama, ķēniņa Dāvida, Jēzus, pravieša Muhameda klātbūtni, Bizantijas un senās Romas varenību un ietekmi un līdz pat šodienai piedzīvo nebeidzamu kristiešu, jūdaistu un musulmaņu svētceļotāju plūdumu. Cionas kalns – ķēniņa Dāvida kapavieta un Pēdējo vakariņu vieta, vecpilsēta, Raudu siena un pilsētas panorāmas skati. Krusta ceļš. Nakts viesnīcā Netānijā.

5.diena  
Brokastis viesnīcā. Brauciens cauri Armagedona ielejai uz Nācareti un Galileju - vietām, kas cieši saistītas ar Jēzus nāanu pasaulē un bērnības gadiem.  Godinot šos bībeliskos notikumus Nācarete kļuvusi par nozīmīgu kristiešu svētceļnieku centru ar ievērojamām kulta celtnēm. Labās vēsts bazilika, Kāna – pirmais brīnums. Jordānas upe – kristīšanas vieta. Svētlaimes kalns – kalna sprediķa svētvieta. Tabha – svētvieta, kur Jēzus paēdināja 5000 cilvēku. Pārbrauciens uz Izraēlas – Jordānijas robežšķērsošanas punktu. Transfērs uz viesnīcu Ammānā.

6.diena 
 
Brokastis viesnīcā.
Ammānas apskates ekskursija, kas izaugusi uz septiņiem pakalniem ar  Citadeli, kuras pakājē iegūlis romiešu teātris ar 5000 sēdvietām, karaļa Abdullah Meja,  vecpilsēta un Vecais tirgus. Pilnīgi citi skati pavērsies viesojoties pilsētas modernajā modes un  iepirkšanās rajonā, apliecinot, ka vēsture un mūsdienas var sadzīvot harmonijā. 
Ekskursija uz Džerašu
(iekļauta UNESCO), kas skaitās viena no labāk saglabājušām seno romiešu pilsētām. Maximus Cardo iela, kuru ieskauj neskaitāms kolonnu daudzums, tempļi, baznīcas, teātri un nebeidzamas mozaīkas.
Viduslaiku cietoksnis - Adžļunas pils, no kurienes paveras lielisks skats uz gandrīz visu Jordānas upes ieleju, skaidrā laikā saskatāmi pat Jeruzalemes baznīcu zeltītie kupoli. 
Vakariņās baudīsiet jordāniešu viesmīlību un nacionālos ēdienus restorānā Ammanā (dzērieni nav iekļauti cenā). Nakts viesnīcā Ammānā.

7.diena 
Brokastis viesnīcā. Ekskursija pa Bībelē aprakstītajām vietām - dosieties uz  Madabu,  kuras  vēsture  iesniedzas  bronzas laikmetā.  Šodien   pazīstama  ar  daudzajām  grīdu  un  sienu mozaīkām, kas saglabātas privāto māju un vairāku sabiedrisko celtņu  interjerā. Visnozīmīgākā ir Sv. Georga grieķu ortodoksālajā bazilikā izlik Madabas karte,  kura veidota 6. gadu simtenī. Septiņus kilometrus uz ziemeļiem no Madabas paceļas Nebo kalns. Visprestižākā Jordānijas svētvieta un vieta, ko c bībeles uzskata par Mozus kapa vietu. Ļoti skaidrās dienās no tā var saskat Betmi Izraēlā un vēsturisko Heroda cietoksni, kā arī Jeruzalemes torņus un Eļļas kalnu. Jordānas upe un Jēzus kristīšanas vieta. Nakts viensnīcā pie Nāves jūras.

8.diena

Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz Petru - pilsētu, kas izkalta sārtajās smilšakmens klintīs un paslēpusies starp daudziem kanjoniem tuksneša vidū. Lai nokļūtu senajā pilsētā, jāiet pa garu, šauru aizu (Siq), kuru no abām pusēm ieskauj iespaidīgas smilšakmens klintis. Nonākuši līdz aizas galam, aplūkosiet vienu no ievērojamākiem Petras pieminekļiem – Khazneh (pazīstams arī kā Treasury (dārgumu glabātava)) – milzīga celtne smilšakmens klintī, kur fasādes augšējā daļā izkalts akmens veidojums, kas atgādina urnu, kurā, kā vēsta leģenda, glabājas dārgumi... Tālāk apskatīsiet Street of Facades – vieta, kur klintī viena aiz otras izvietotas senas apbedījuma vietas. Pilsētas centrā redzēsiet amfiteātra drupas.
Pēc ekskursijas atgriešanās viesnīcā pie Nāves jūras.

9.diena

Brokastis viesnīcā. Brīva diena atpūtai unikālajos Nāves jūras ūdeņos. Nakts viesnīcā.

10.diena

Agri no rīta izbraukšana uz Izraēlu, robežas šķērsošana un transfērs uz Telavivas lidostu. Lidojums Telaviva - Rīga plkst. 13:35
– 19:05.


Ceļojuma cena: 1170 Ls

Cenā ietilpst:
lidojums Rīga - Telaviva - Rīga (aviokompānija Airbaltic);
programmā minētie transfēri;
programmā minētās ekskursijas ar vietējo gidu (krievu valodā);
♦ ieejas maksas programmā minētajos apskates objektos;
grupas vadītāja pakalpojumi (lido līdzi no Latvijas);
nakšņošana viesnīcās ar brokastīm:
Netānija – Hotel Park 4* (4 naktis),
Ammāna – Hotel
Larsa 3* (2 naktis),
Nāves jūra: Dead Sea Spa 4* (2 naktis),
Telaviva – Imperial 3* vai Golden Beach 3* (1 nakts).

Jordānijas vīzas noformēšana;
nacionālās vakariņas Ammānā (dzērieni nav iekļauti);
 veselības apdrošināšana.

Papildus izdevumi:
Masada cietokšņa muzejs  16 USD
bruņinieku zāle un muzejs – 8 USD
izbraucot no Jordānijas nodoklis - 25 USD
izbraucot no Izraēlas nodoklis - 32 USD
piemaksa par vakariņām viesnīcās -  75 Ls
piemaksa par vienvietīgu numuru – 190 Ls
citi personīgie izdevumi, dzeramnaudas

• Papildus izdevumu cenas un programmā norādīto objektu secība var mainīties.

Pieteikšanās ceļojumam - iemaksājot avansu 20% no kopējās summas.


Grupas vadītāja: Silvija Lipska

 | Kontakti
Copyright © Turismabirojs.lv 2010 Web izstrāde-Web Dienests